Zimne napoje domowe

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich zainteresowanie oraz orzeźwił. W takim wypadku doskonale zbierają się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego lub też kruszonego lodu. W internecie oraz książkach kucharskich można wyszukać wiele przepisów na świeże napoje tego gatunku. Oczywiście można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, jednak o pokazać się wykonywać je temuż. Stanowi zatem nie tylko zdecydowanie tańsze rozwiązanie, ale także większe. Eksperymenty w kuchni dają ogromną satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny albo znajomi, którzy spotkają z wizytą w jakikolwiek upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, jest tenże o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można osiągnąć o jakiejś chwili roku, nie tylko latem, a mleko to moment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jedne z najtańszych owoców na zbycie. Otrzymany napój jest lekki, pyszny i pożywny - ale każdy gęsty koktajl można mieć jak samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym ciekawym rodzajem koktajlu stanowi obecny o smaku truskawkowym. Najlepiej przygotowywać go w momencie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i proste na wszystkim stoisku. Doskonałym wyjściem jest związanie mleka, truskawek i owoców - ta niesamowita kompozycja będzie bezpiecznym doznaniem dla polskich kubków smakowych.

Tak można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, uczyniony z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! Oraz że brzoskwiniowe orzeźwienie? W wypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. A co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest gorzkie - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pomysł na koktajl i finalne skutki to znowu nie wszystko. Trzeba posiadać prawi sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z prawej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na targu istnieje znacznie takich materiałów oraz warto poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który najlepiej zaspokoi nasze wyglądania oraz potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który sprawi się nie jedynie do deserów owocowych, ale również na model do wykonywania mrożonej kawy.