Nerwice naczyniowe

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) broniły się częstym problemem w ostatnich czasach. Wynika więc ze kolei naszego myślenia. Obecnie wszyscy jesteśmy szybko a często brakuje nam momentu na urlop, relaks i regenerację. I jak rozpoznać u siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zwykle są to bóle głowy, żołądka i serca. Może trwać oraz brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet dobre objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się jedynie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie przygodę z tego, że ich reakcje ciała nie są nieco sensu. Jednak bardzo jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle komponują się z pozostałymi fobiami. Chory boi się pewnych sytuacji, a jego ciało reaguje wtedy w "inny" i wyjątkowy sposób. Prowadzi temu błąd motywacji, tendencji do leczenia, spadek samopoczucie oraz ciągłe uczucie poddenerwowania. Poprzez to źli często zarzucają się na problemy ze snem, i nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najskuteczniejszą metodą w leczeniu nerwicy jest psychoterapia. Podaje ją prywatny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesie zaburzeń nerwicowych najlepsze efekty przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej wolno zapomnieć "błędne koło". Pacjent łącznie z psychiatrą analizuje po kolei różne rzeczy z wszystkiego życia, podczas których zamierzałem objawy nerwicy. Dzięki temu minimalizuje się jego stres i chory oswaja się z konkretnymi sytuacjami. W niektórych przypadkach nieodzowne istnieje wyjątkowo leczenie farmakologiczne. A same leki absolutnie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w połączeniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre wyniki.